Podobno najbogatsi ludzie na Świecie tacy jak Warren Buffett czy Bil Gates czytają przez większą część dnia. Patrząc na to, co w życiu osiągneli, warto ciągle się dokształcać. Osobiście wierzę w tzw. Lifelong Learning dlatego przedstawiam 10 ksiażek, które moim zdaniem warto przeczytać jeśli prowadzi się biznes online i nie tylko.


W MARKET[R]INGU, CZYLI JAK NIE ZGINĄĆ W ŚWIECIE MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Gary Vaynerchuk

Źródło: Wyd. Słowa i Myśli

Źródło: Wyd. Słowa i Myśli

"Z tą samą jak zawsze charyzmą i pewnością siebie, do której zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników, Vaynerchuk stawia sobie za cel wzmocnienie „prawych sierpowych” zadawanych przez specjalistów marketingu poprzez zmianę sposobu, w jaki zabiegają o zadowolenie klienta  oraz o bycie numerem jeden na rynku. Dzisiaj sama komunikacja to nie wszystko, liczy się kontekst. Ważne jest to, aby przekaz dostosować odpowiednio do każdego z mediów indywidualnie.
„W market[r]ingu” to mapa, za pomocą której z łatwością odnajdziesz się w świecie skutecznych strategii marketingowych dla mediów społecznościowych. Mnóstwo przykładów zobrazowanych kolorowymi zdjęciami, opatrzonych komentarzami Autora to dodatkowa nawigacja na drodze do sukcesu Twojej marki w social mediach."
Więcej na Wydawnictwo Słowa i Myśli 

Źródło: OSMPower

Źródło: OSMPower

ZAPYTAJ GAREGO

Gary Vaynerchuk

"W jego najnowszej książce „Zapytaj Garyego” znajdziesz odpowiedzi na szereg pytań, między innymi takich: Jak się motywować do kontynuowania projektu, zanim zacznie on nabierać konkretnych kształtów? Gdybyś był właścicielem dwuhektarowej winnicy - co zrobić, żeby sprzedawać duże ilości wina,? Czym różniłbyś się od innych właścicieli winnic? Co jest priorytetem, dla prowadzenia działalność jednoosobową? Zasada „pieniądze to tlen” jest priorytetowa w prowadzeniu działalności jednoosobowej, to co jest drugie w kolejności? Produkt, zespół czy usługa?... Bez znaczenia czy zastanawiasz się teraz, czy otworzyć swoją pierwszą firmę, czy wprowadzić na rynek nowy produkt, czy też myślisz jak znaleźć pracę w świecie nowoczesnych mediów i marketingu - tak książka pomoże Ci podjąć właściwe decyzje i działania. Książka „Zapytaj Gary’ego” stanie się dla Ciebie drogowskazem i katalizatorem tego, aby rzeczy które chcesz zrealizować.. faktycznie się ZADZIAŁY! Mało tego! Aby zadziały się skutecznie i moooocno namieszały w Twojej branży!"

Więcej na OSMPower
 

Wolisz te listę w formacie pdf? Pobierz bez zapisu TUTAJ 


Źródło: Amazon

Źródło: Amazon

HOW TO GET RICH

Felix Dennis

"Felix Dennis is an expert at proving people wrong. Starting as a college dropout with no family money, he created a publishing empire, founded Maxim magazine, made himself one of the richest people in the UK, and had a blast in the process. How to Get Rich is different from any other book on the subject because Dennis isn't selling snake oil, investment tips, or motivational claptrap. He merely wants to help people embrace entrepreneurship, and to share lessons he learned the hard way. He reveals, for example, why a regular paycheck is like crack cocaine; why great ideas are vastly overrated; and why "ownership isn't the important thing, it's the only thing."

Więcej na Amazon


Źródło: Onepress

Źródło: Onepress

STWORZONA DO SPRZEDAŻY. ZBUDUJ FIRMĘ, KTÓRA PRZETRWA BEZ CIEBIE.

John Warrillow

"Firma albo życie - wybór należy do Ciebie Czy masz poczucie, że bez Ciebie Twoja firma nie utrzymałaby się na rynku nawet przez tydzień? Czy czujesz, że musisz zawsze trzymać rękę na pulsie i kontrolować wszystkie działania swoich podwładnych? Czy po opuszczeniu biura tak naprawdę nigdy mentalnie nie wychodzisz z pracy, nawet na wakacjach? A gdybyś pewnego dnia postanowił ją sprzedać i udać się na zasłużoną emeryturę? Większość przedsiębiorców nie jest w stanie wycofać się ze swojej własnej firmy, bo powołują ją do życia w taki sposób, by zależała od ich osobistego zaangażowania. Jednak nic straconego. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym przedsiębiorcą, czy też masz za sobą lata doświadczeń albo właśnie rozważasz pomysł sprzedaży swojej firmy, ta książka pokaże Ci, jak zrealizować plan stworzenia wartościowej, atrakcyjnej rynkowo firmy, która będzie się prężnie rozwijać i odnosić sukcesy bez Ciebie. Poznaj strategie przetestowane przez innych przedsiębiorców i pozwól sobie na odrobinę życia poza pracą!"
Więcej na ONEPRESS

Żródło: Republika Wiedzy

Żródło: Republika Wiedzy

BIBLIA E-BIZNESU 2. NOWY TESTAMENT

„Cała wiedza o e-biznesie w jednym miejscu!” – to marzenie zrodziło się kilka lat temu. Maciej Dutko, przedsiębiorca, szkoleniowiec i audytor, głowił się wówczas, jak zebrać możliwie cenną i praktyczną wiedzę dla e-sprzedawców, która pomoże im szybko i sprawnie zwiększyć zyski przy minimalnym nakładzie czasu i pieniędzy. Galopująca konkurencja i postępujące rozdrobnienie rynku, nadpodaż produktów i czerwony ocean „cenodajek”, spadające zyski i malejące zwroty z inwestycji, coraz trudniejszy i drożejący marketing, nowe i niełatwe narzędzia, strategie i trendy, coraz bardziej kapryśny i roszczeniowy klient, ciągłe zmiany w prawie i podatkach — to wszystko sprawiło, że brak dobrego i kompleksowego poradnika z roku na rok stawał się boleśniejszy dla każdego eprzedsiębiorcy. Dziś, trzy lata po premierze i sukcesie „Jedynki”, czas na drugie wydanie Biblii ebiznesu. Przez ten czas statystycznemu polskiemu e-przedsiębiorcy przybyło zmarszczek, ubyło złotówek, a także chęci, by rywalizować w coraz bardziej krwawej walce z konkurencją bezmyślnie zaniżającą ceny. Dlatego do prac nad nowym wydaniem przystąpiło blisko 60 autorów, którzy na blisko 800 stronach i w niemal 120 rozdziałach tematycznych dostarczają Ci kilku tysięcy bezcennych i praktycznych wskazówek, mogących zoptymalizować Twój e-biznes i przywrócić mu blask, a Tobie — uśmiech skutecznego przedsiębiorcy, który konkurencję będzie od teraz widział... jedynie we wstecznym lusterku."
Więcej na RepublikaWiedzy

Źródło: Samosedno

Źródło: Samosedno

COPYWRITING. JAK SPRZEDAWAĆ SŁOWEM.

DOROTA JĘDRZEJEWSKA
RAFAŁ NIEMCZYK

"„No to Frugo”, „Żubr występuje w puszczy”, „Zawsze Coca-Cola” czy „Nike. Just do it!” to klasyczne już przykłady copywriterskich złotych strzałów. Chciałbyś tworzyć podobnie chwytliwe i błyskotliwe hasła reklamowe? Chcesz być mistrzem perswazyjnych tekstów, które przełożą się na konkretne efekty sprzedażowe? Pragniesz tworzyć komunikaty, którym nie oprze się żaden odbiorca? Sięgnij po tę książkę! - Dowiesz się, na czym polega magia sloganów i jaki jest sekret namingu. - Nauczysz się sprawnie i precyzyjnie dostosowywać teksty reklamowe do konkretnego medium (prasa, radio, telewizja, internet). - Poznasz skuteczne triki i wskazówki dotyczące tworzenia wartościowych treści w serwisach społecznościowych na czele z Facebookiem. - Zaczniesz umiejętnie wykorzystywać techniki perswazyjne w przekazie reklamowym. - Zostaniesz kreatorem słowa, który potrafi uświadomić odbiorcy ukryte potrzeby i kreować gusta."

Więcej na Samosedno


Źródło:Empik

Źródło:Empik

ZACZYNAJ OD DLACZEGO.
Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania

Simon Sinek

"Każdy człowiek i każda organizacja mogą wyjaśnić, co robią. Niektórzy z nas potrafią pokazać, czym różnią się od innych. Jednak tylko nieliczni są w stanie jasno wyartykułować, dlaczego robią to, co robią. Dlaczego nie ma nic wspólnego z finansami i zyskami. Dlaczego jest tym, co inspiruje Ciebie i Twoje otoczenie. Otwórz tę książkę i odnajdź samą kwintesencję inspiracji. Przewróć kilka stron i poznaj prosty wzór, sposób myślenia, działania i komunikowania się, dzięki któremu przywódcy są w stanie skutecznie zainspirować swoje otoczenie. Wczytaj się w historie Martina Luthera Kinga juniora czy Steve’a Jobsa i przekonaj się, że wszyscy liderzy, którzy kogokolwiek inspirują, myślą, działają i komunikują się z innymi z pominięciem ogólnodostępnych schematów. Każdy z nas może zdobyć tę umiejętność. Przy odrobinie dyscypliny każdy lider lub organizacja mogą skutecznie oddziaływać na innych. Przeczytaj wszystkie porywające opowieści i naucz się być skutecznym przywódcą. Przyciągnij do siebie ludzi i trwale zmień oblicze biznesu. Poznaj siłę dlaczego!"

Więcej na Empik


brand mapping

THE BRAND MAPPING STRATEGY.

Karen Leland

"Sharing hard-earned insights, advice, and best practices, brand and marketing strategist Karen Tiber Leland helps entrepreneurs, business owners, CEOs, and executives create a brand by design instead of default, gain greater influence in their industries and companies, and become thought leaders in their fields. The Brand Mapping Strategy uses proven strategies, best practices and anecdotes from real life brand-building successes to give readers the tools they need to design, build, and accelerate a successful brand. Readers will be able to: Develop an overall blueprint for their brand using the Brand Mapping Process® Determine which online tactics (and in what combination) will work for their brand Expand the current brand outreach and contribution to a bigger audience in their industry, community, or the world at large Become a thought or industry leader, using clear positioning, a specific strategy for brand building, and a method for implementation Leverage content effectively and efficiently to build their brand Develop a marketing and social media strategy using the right platform"

Więcej na Amazon


Źródło: Helion

Źródło: Helion

METODA LEAN STARTUP. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek

Eric Ries

"Znajdujemy się u progu nowego stulecia zarządzania. Przez lata udało nam się wypracować doskonałe metody zarządzania dużymi firmami, jednak w kwestii startupów i innowacji nadal działamy po omacku. Niniejsza książka stawia pierwsze solidne fundamenty dla przedsiębiorczości w nowych czasach. Stworzony przez autora ruch Lean Startup dąży do tego, abyś mógł stworzyć kolejny hit rynkowy za pomocą najnowocześniejszych narzędzi. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą z własnym startupem, czy też działasz w strukturach dużej organizacji, znajdziesz tu bardzo ważne wskazówki, które przydadzą Ci się na drodze w nieznane. Poznaj praktyczne metody pozwalające unikać błędów w rozwoju produktu, naucz się systematycznie oceniać i interpretować wczesne sygnały płynące z rynku, a także decydować, czy należy wykonać zwrot, czy trwać przy dotychczasowych działaniach. Korzystaj z wiedzy innowatorów, którzy wprowadzili swoje firmy na szczyt, i dołącz do tego szacownego grona."

Mit Przedsiebiorczosci

MIT PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Michael Gerber

"Mit przedsiębiorczości to mit, w który wierzy większość ludzi zakładających małe firmy. To tragiczne w skutkach łudzenie się, że jeśli ktoś zna się na pracy technicznej w firmie, może z powodzeniem prowadzić firmę wykonującą tę pracę. Ten fenomenalny bestseller rozwiewa powszechny mit o zakładaniu działalności gospodarczej. Michael E. Gerber jest autorem popularnej serii książek biznesowych E-Myth. W tej książce dzieli się wnioskami płynącymi z wieloletniego doświadczenia we współpracy z ponad dwudziestoma pięcioma tysiącami małych przedsiębiorców. Gerber pokazuje, w jaki sposób błędne, lecz jakże powszechne założenia i wiedza techniczna przeszkadzają w prowadzeniu własnej firmy. Autor przeprowadza nas przez wszystkie etapy cyklu życia firmy, od fazy zarodkowej do fazy rozkwitu i dojrzałości: światła w tunelu, które dane jest ujrzeć tylko najlepszym. Pokazuje, jak zastosować bogate doświadczenie sieci franczyzowych w każdym typie działalności (i niekoniecznie rozwijać firmę na zasadzie franczyzy). Co najważniejsze, Gerber uświadamia, czym różni się praca nad własną firmą od pracy we własnej firmie. Ta książka pomoże ci rozwijać firmę w sposób produktywny i pewny. Michael E. Gerber jest założycielem i dyrektorem zarządzającym firmy E-Myth Worldwide z siedzibą w Santa Rosa w Kalifornii, firmy, z której usług skorzystało już ponad 25 000 przedsiębiorców. Jest autorem bestsellerów biznesowych. Jego warsztaty i seminaria z przedsiębiorczości przyciągają tysiące właścicieli i menedżerów małych firm na całym świecie."
Więcej na Merlin

Jeśli przydała Ci się ta lista, nie zapomnij podzielić się nią na Facebooku, zostawić komentarza. Jeśli chcesz budować biznes, zapraszam Cię też do polubienia mojej strony na Facebooku.