Pytanie: Czy któraś z Was wystartowała ze swoją stroną i umieściła na niej ofertę od razu, a bloga pisała jako dodatkowy sposób promocji a nie główny cel? W takim wypadku, ile czasu zajęło Wam zbudowanie zaufania odbiorców i pozyskanie pierwszych klientów? Jak pokazać od początku, że ma się wiedzę i umiejętność do przekazania innym, nawet mimo młodego wieku i relatywnie niedużego doświadczenia w danej branży? Innymi słowy, jak Wy budowałyście zaufanie? I po jakim czasie wypuściłyście Wasz pierwszy kurs?

Ewelina, blog jest fajnym dodatkiem do biznesu. Pozwala na pozyskanie dodatkowego ruchu, jest źródłem wartościowych treści dla Twoich potencjalnych klientów, ale nie jest czymś koniecznym od dnia 0. Podobnie strona internetowa. Oczywiście dobrze to wszystko mieć, ale jeśli dopiero zaczynasz, to nie musisz mieć wszystkiego na raz. 
Najważniejsze do zacząć od badania rynku i sparowania potrzeb potencjalnych klientów Twojej oferty z Twoimi możliwościami i tym co robisz. I od tego trzebaby wyjść. Co i dla kogo robisz? Jaką korzyść będą te osoby miały z Twojej pomocy? Jaką potrzebę zaspokoisz? Jaki problem rozwiążesz? Ludzie płacą za otrzymanie wartości/korzyści. 

Ja swoje kursy sprzedawałam bez bloga/strony (jeśli chodzi o blog, to mogłabym robić lepszą robotę, ale pisanie nie przychodzi mi łatwo). Bardzo fajną formą budowania zaufania jest robienie transmisji na żywo. U mnie super zadziałała na początku seria webinarów, w której wspominałam o tym, że planuję stworzenie programu flagowego. Kiedy dałam ofertę ze stroną sprzedażową miałam już chętnych na ten program, który wcale nie jest tani, a w wersji VIP to już w ogóle trochę kosztuje. 

Dostarczaj wartość, dziel się wiedzą, pokazuj swoje możliwości pod kątem tego, jak możesz tym swoim potencjalnym klientom pomóc. Rozmawiaj z nimi, a oni sami w pewnym stopniu powiedzą Ci, czego potrzebują i oferując im "odpowiedź" w postaci kursu, możesz śmiało monetyzować bo ludzi nie interesuje czy np. piekarz ma 1000 "lajków" na Facebooku, ale czy chleb, który u niego kupią, zaspokoi ich głód :) Na potwierdzenie swoich kompetencji masz pewnie doświadczenie/wykształcenie/pasję.

 

PODOBAJĄ CI SIE MOJE SuPEAR PORADY?

CHCESZ ZE MNĄ PRACOWAĆ?? 

możesz na kilka sposobów: