Pytanie: Pytanie do wszystkich tych, którzy mają własny biznes: jak odkryliście co właściwie chcecie robić?: 

Jak podejść do tego od drugiej strony i trochę odwrócę proces: 

OPCJA 1

1. Napisałaś, że piszesz bloga o (z tego co rozumiem) edukacji dzieci. Blog może być świetnym punktem wyjścia do własnego biznesu. Wokół treści, którymi się dzielisz na temat tego, w czym się specjalizujesz (a pisząc bloga budujesz sobie po części pozycję osoby wiedzącej sporo na dany temat czyli eksperta), budujesz równiesz społeczność osób czytających= czyli zainteresowanych tematem= czyli szukających jakichś informacji. Twoim zadaniem jest dowiedzenie się jakich informacji szukają i co ich do Ciebie sprowadza. Jaki mają PROBLEM lub POTRZEBĘ, który możesz rozwiązać lub zaspokoić. 

2. Kiedy znasz już problem/potrzebę musisz się zastanowić w jaki sposób możesz rozwiązywać/zaspokajać problemy i potrzeby najpierw w formie darmowej (budując swoją markę osobista - popatrz na wpis od Joanna Cieślak) , a następnie jaki PRODUKT płatny możesz zaoferować, za który Twoja społeczność będzie w stanie zapłacić (czyli monetyzujesz bloga). U mnie na blogu znajdziesz wpis o tym na jakie sposoby możesz bloga monetyzować. 
Tworzysz wstępną ofertę i testujesz potencjał/zainteresowanie zanim poświęcisz czas i $ na stworzenie ostatecznego produktu. 

3. Jeśli testy zainteresowania wypadną pozytywnie, tworzysz produkt, testujesz, poprawiasz, następnie decydujesz czym jest finalny produkt na sprzedaż, sprzedajesz na coraz większą skalę = biznes.

OPCJA 2

1. Wychodzimy od problemu/potrzeby jakie dostrzegasz - u znajomych, rodziny, w grupach na Facebooku itd. Czy któryś z tych problemów/potrzeb jesteś w stanie rozwiązać wykorzystując którąś z tych pasji, o których wspomniałaś? 

2. Jeśli tak - robisz jak w p.2 z opcji 1. 

3. Jeśli testy zainteresowania się potwierdziły, robisz jak w p.3. opcji 2. 

4. Budujesz treści i markę wokół siebie i produktu. 

Biznes to nic innego jak rozwiazywanie problemów/zaspokajanie potrzeb za pieniądze. Określ co możesz zrobić i działaj. :)powodzenia

 

PODOBAJĄ CI SIE MOJE SuPEAR PORADY?

CHCESZ ZE MNĄ PRACOWAĆ?? 

możesz na kilka sposobów: